Блог про собак

Афганський хорт

Своєю грацією і красою афганський хорт легко затьмарить більшість декоративних порід. Собака ставитися до мисливських порід і має не тільки зовнішньою привабливістю, а й відмінним нюхом, стрімкістю і витривалістю. Аристократична порода привертає увагу і викликає інтерес.

Історія походження афганського хорта

афганський хорт фото

Афганський хорт відноситься до найдавніших порід. Згідно з біблейськими писань на борту Ноєвого ковчега була пара хортів. Вчені теж сходяться на думці, що породі не одна сотня років. Детально про це написав вчений-кінолог Г. Харрапа в своїй книзі «Собаки-чемпіони світу».

Сучасного вигляду порода придбала в Афганістані, де вперше були схрещені хорт і Салюк. Довгий і густий покрив необхідний псу для захисту від розпеченого сонця і вітрів. Афганська порода була зареєстрована в 1926 році, після утворення офіційного клубу в Великобританії. У колишні країни СРСР афган був завезений в кінці 70-х років. Собаку використовували на полюванні для загону дрібної і крупної дичини.

Опис породи

Афганський хорт – це яскравий представник мисливської породи. Для вихованця важливо загнати і зловити дичину. Службовим командам вона навчається погано і новачкові з породою не впорається. Підходить пес в якості охоронця, так як гавкає і агресивно ставитися до сторонніх. При необхідності захистить господаря і буде охороняти його майно. В Англії афганських хортів нерідко використовували в якості охоронців для аристократії.

Незважаючи на мінуси, біля афганського хорта багато плюсів. Собака прив’язана до господаря, любить грати в активні ігри. Порода відноситься до однієї з найбільш витривалих і швидких. Афган під час бігу здатні розвинути швидкість до 50 км / год.

Вихованець підходить для утримання в вольєрі. При квартирному змісті варто приготуватися до довгої шерсті на килимах і меблів.

Стандарт породи (зовнішній вигляд)

Афганський хорт собака не обмежується строгим зовнішнім виглядом. Опис породи відповідає таким вимогам:

 • Статура. Витончене і витягнуте тіло з сухорлявим животом і сухий, але не вузькими грудьми.
 • Лапи. Довгі, прямої форми. При бігу руху розмашисті. Подушечки щільні, кігті добре розвинені. Кігті мають забарвлення залежно від масті собаки.
 • Груди. Широка з розвиненою мускулатурою.
 • Голова. Високо посаджена, невелика, витягнутої форми. Високе розташування дозволяє розширити огляд простору під час полювання.
 • Шия. Довга, з тілом утворює кут в 90 градусів. Перехід від шиї до голові не виражений.
 • Морда. Трикутної форми, розширена до верхівки і сильно звужена до кінчика носа.
 • Ніс. Спинка носа довга і пряма, гострої форми. Мочка з тонкими ніздрями має чорний або темно-коричневе забарвлення.
 • Очі. Мигдалеподібні, темного кольору: від темно-коричневого, до світло-пісочного.
 • Вуха. Низько посаджені, трикутної форми, висячі. Кінчики щільно прилягають до голови собаки. Покриті довгою і густою шерстю.
 • Хвіст. Низько посаджений, шаблевидний, покритий довгою шерстю. Може завертатися в нещільне кільце.
 • Забарвлення. Стандарт допускає будь-яке забарвлення афганського хорта, але відбраковуються цуценята з білими плямами. Найпоширеніший забарвлення пісочний або рудий, рідше зустрічається чорний і біло-чорний. Колір ніколи не розмежовується різкими переходами.
 • Шерстяний покрив. Шерсть остевая, але м’яка, довга і пряма. Покриває все тіло собаки, крім морди. Ніс собаки покритий короткою, щільно, прилеглою шерстю. Довга шерсть пряма, без хвилі і завитків.
 • Зростання в загривку. Кабель може досягати 74 см, суки до 69 см. Зустрічаються міні афганські хорти, зростання яких не перевищує 67 см. Дрібні представники породи не відбраковуються і беру участь у виставках на загальному рингу.
 • Вага. Порода відноситься до легких і при значному зростанні важить всього 20-25 кг.

Характер афганського хорта

афганський хорт собака фото

Афганський хорт володіє складним характером, і порозумітися з вихованцем під силу не кожному любителю. Породу відрізняють такі особливості характеру.

 1. Собака прив’язана до господаря і ревнує його до всіх оточуючих. Ревнуючи, собака починає пакостити і вередувати.
 2. Афган не любить маленьких дітей, але не проявляє до них агресії. Пес не проявлятиме інтерес до дитини, і буде намагатися триматися від нього осторонь.
 3. Вихованець вимагає постійної уваги і не переносить самотності.
 4. До іншим домашнім тваринам ставиться лояльно. Чи не буде проявляти агресії, а й вважати себе з іншими тваринами однієї зграєю не стане.
 5. На прогулянках пес любить поганятися за кішками, птахами. Чи не виявить до них агресії, скоріше буде ганяти заради гри.
 6. Погано навчається, так як у собаки не вистачає посидючості і терпіння.
 7. Володіє нестійкою психікою і може впадати в депресію без уваги господаря.
 8. Потребує соціалізації з самого раннього віку. В іншому випадку, пес стає некерованим.
 9. Вихованець любить активні ігри і потребує щоденних тренуваннях і піших прогулянках. Інакше нерозтрачена енергія буде проявлятися у тварини в псуванні майна.

Собака не підходить малорухливим людям і сім’ям з дітьми. Краще використовувати хорта за призначенням – для полювання на крупну, дрібну і середню дичину. Але при ранній соціалізації і правильному вихованні пес стане компаньйоном для активного молодого людини або пари. Собака добре переносить будь-які кліматичні зміни і не боїться низьких і високих температур, вітру, підвищеної вологості.

Догляд та утримання

Аристократичність породи проявляється не тільки в її манерах, але і в зміст. За собакою необхідний особливий догляд, який вимагає матеріальних вкладень і часу. Густа і довга шерсть собаки буде виглядати як на фотографіях, тільки якщо щодня стежити за її станом.

Раз в день афганську хорта прочісують щіткою з натуральною щетиною. Вона розплутає м’які і довгі волоски, роз’єднає пасма і допоможе прибрати пил і сміття. Під час линьки використовується щітка з металевими зубчиками для видалення підшерстя.

Декілька разів на рік шерсть промивається зі спеціальним розплутують шампунем. Після миття шерсть просушується феном, інакше на шкірі вихованця з’явиться роздратування або мокнуча екзема. Перед виставками шерсть причісується з тальком, який збирає надлишки жиру і надає шерсті однорідності і шовковистості. Лапи і черево пса промиваються після кожної прогулянки. Чотири рази на рік шерсть підстригається. Грумінг виконується в домашніх умовах або за допомогою фахівців.

Раз в тиждень виконується санація вух. Очищення здійснюється за допомогою ватних дисків і борного спирту. Очі протирають настоєм ромашки аптечної. При скупченні в очах виділень у афганського хорта розвивається запальний процес.

Так як собака активна, то після кожної прогулянки оглядаються подушечки лап тварини. При наявності порізів або тріщин, подушечки змащуються пантенолом, але попередньо обробляються перекисом водню.

Для собаки виділяється окреме місце в будинку. Затишний куточок необхідний улюбленцю, щоб відпочити від уваги оточуючих. У більшості випадків афганський хорт вважає за краще спати в кріслі або на дивані господаря. Відучити пса від шкідливої ​​звички складно і заводчики змушені здатися, закріпивши обрану меблі за твариною.

Хвороби та профілактика

У афганського хорта низький больовий поріг і навіть невеликі пошкодження завдають тварині нестерпний біль. Цуценята до року можуть заразитися вірусними і бактеріальними патологіями. В якості профілактики цуценяті до зміни зубів робиться комплексне щеплення від ентериту, гепатиту, чумки. До року проводиться вакцинація від сказу.

Доросла собака схильна до патологій:

 • Дисплазія кульшового суглоба. Виявляється у вигляді кульгавості у віці 1-2 років. У цуценят зміни можуть не проявлятися. Передається від батьків, тому перед покупкою щеняти зверніть увагу на генетичні особливості батьків.
 • Розлад травлення, пов’язане з порушенням ферментирование їжі. В якості профілактики рекомендується утримувати тварину на спеціалізованому сухому кормі.
 • Запальні процеси в органах слуху. Вуха собаки приховані під густою шерстю, і в верхній частині раковини створюються сприятливі умови для розвитку бактерій. Профілактикою є регулярна санація.
 • Катаракта. Розвивається у тварин після 6-7 років.
 • Заворот кишки.

Тривалість життя великої афганського хорта до 13 років, але за умови хорошого здоров’я у вихованця.

Дресирування

Цуценяті афганського хорта необхідно приділяти якомога більше часу. Собака не піддається дресурі навіть у досвідчених кінологів. Винні в цьому не примхливий характер тварини, а гени мисливської породи. Найважливіше для вихованця – це наздогнати і зловити дичину. Виконувати команди і трюки породі необов’язково.

Афганський хорт не запам’ятовує велике число команд, тому важливо вибрати кілька основних. На навчання базових команд у господаря піде не менше кількох місяців. Хорта досить знати команди: гуляти, до мене, фу, сидіти, місце. Закріплювати засвоєний матеріал необхідно з собакою регулярно, інакше афган перестає слухатися.

Собака здатна нести вартову службу, але ЗКС для мисливської породи не підходить.

Годування афганського хорта

довгошерста афганський хорт

До їжі афганський хорт відноситься з капризами. Вихованець не стане їсти не вподобану йому їжу. Нагодувати привереду звичайною їжею складно і багато хто переходить на сушку. Серед сухих кормів для афганського хорта підходять марки для довгошерстих собак і для проблем з травленням: Royal Canin Maxi Digestive, Purina Pro Plan для собак з чутливим травленням, Barking Heads.

Вихованцям на натуральному кормі в раціон включають такі продукти:

 • нежирні сорти м’яса;
 • субпродукти;
 • крупи: гречка, рис;
 • відварні і свіжі овочі, крім картоплі та цибулі;
 • кисломолочні продукти: сир, кефір, ряжанка.

В раціон собаки на натуральному кормі додаються вітаміни і мінерали. Афганського хорта підходять комплекси для собак з довгою шерстю: Астрафарм Фармавіт NEO, Canvit, Веда Фітоміни.

Афганський хорт не переїдати, і немає необхідності стежити за розміром порції тварини. Дорослу собаку годують двічі на день, цуценя від 1 до 2 місяців по 5-6 разів, з 2 до 4 місяців по 4 рази, з 4 до 8 по 3 рази.

Відео

Фото

На фото стандартний окрас афганського хорта – світло рудий, з переходом в темний на морді, лапах і кінчиках лап.
світло-руда афганський хорт собака

Незвично виглядає чорно-білий представник довгошерстою хорта.
чорно-біла афганський хорт

На фото сріблястий афган. Завдяки довгій і густий вовни сірого кольору собака виглядає дуже привабливо.
срібляста афганський хорт собака

Відгуки власників

Ірина: «Афганський хорт одна з найбільш примхливих порід. Собаку складно змусити слухатися господаря. Пес неагресивний, але не любить дітей і інших тварин, кабелі можуть проявити агресію до інших собакам.»

Анатолій: «Без постійного догляду, шерсть афганського хорта втрачає привабливість і більше нагадує злиплі бурульки. Для догляду за твариною буде потрібно придбати різні щітки, засоби. А це додаткові витрати, до яких люди не завжди готові. Купуючи цуценя, варто сто разів подумати, скільки часу і грошей ви готові витрачати на улюбленця.»

Сергій: «Порода мисливська і не варто намагатися перетворити афгана в службову собаку. Пес не виконуватиме команди, і навчити його найпростішим з них складно. Чи не кожен досвідчений заводчик справляється з соціалізацією породи. Новачкам заводити довгошерсту хорта не рекомендую.»

Ціна на цуценя

Вартість цуценят афганського хорта з родоводом в Україні породистого вихованця можна купити за ціною від 10 000 грн. Цуценята з елітної родоводу від титулованих батьків стоять на 150-200% дорожче.

На ринку або за оголошеннями в мережі можна купити цуценя дешевше, але без документів. Чи виросте з такого цуценя породистий пес, сказати складно.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Required fields are marked *.