Блог про собак

Мастино неаполитано

Потужний пес мастіно неаполітано захистить будинок від непрошених гостей, і стане вірним товаришем для дітей. За незвично і страхітливою зовнішністю ховається серйозний, але добродушний пес.

Історія породи мастіно неаполітано

мастіно неаполітано фото

Порода відноситься до однієї з найдавніших у світі. Собака неаполітанський мастиф використовувалася в стародавньому Римі під час боїв, для цькування диких тварин. Сучасного вигляду порода придбала в Іспанії ближче до 1946 році, коли відомий кінолог П’єтро Сканціан представив увазі публіки вісім собак, які мали загальний екстер’єр. Офіційно порода була визнана в 1949 році. Стандарт мастіно неаполітано з роками змінювався, тому що при відборі на перше місце виходу не сторожові характеристики пса, а його неординарна зовнішність з великим надлишком шкіри на голові. Останній стандарт був прийнятий в 1999 році і не змінювався.

Загальні характеристики породи

Собака з масивної зовнішністю насправді володіє доброзичливим характером, легко входить в контакт і з задоволенням бере участь у всіх активних іграх. Собака-нянька, так називають мастіно неаполітано на батьківщині. Порода прив’язана до свого господаря і все життя дбає про нього і про кожного члена сім’ї. Поруч з собакою не страшно залишити коляску або грає малюка. Величезний пес не тільки не зашкодить дитині, але і простежить за його безпекою. Але заводити собаку краще після народження малюка. Пес має ревнивим характером і не переносить конкуренції за любов господаря. У деяких випадках ревнощі собака проявляє в агресивній формі.

Стандарт породи (зовнішній вигляд)

За стандартом породу відносять до групи молосси. Опис породи має відповідати певним стандартам:

 1. Голова. Широка, масивна з великою кількістю складок, які створюють певну форму.
 2. Щоки. Товсті і м’ясисті, зі звисаючими Бриль.
 3. Морда. Квадратна, з вираженим переходом від морди до широкого лобі. Покрита складками.
 4. Ніс. Широкий, чорного забарвлення.
 5. Очі. Мигдалеподібної форми, глибоко посаджені, нижню повіку звисає качалкою, колір від світло-коричневого до темного.
 6. Шия. Потужна і коротка, знизу під мордою великий роздвоєний провисання.
 7. Прикус. Стандартний ножиці.
 8. Вуха. До 1989 року купировались, щоб уникнути різних захворювань, після обрізання мали трикутну форму, стоячі. На 2018 рік не купіруються. Високо поставлені, кінчики м’ясисті, звисають.
 9. Спина. Широка і пряма, майже квадратної форми, мускулистий.
 10. Груди. Широка, м’язиста. Знизу обов’язково розташовується провис з шкури.
 11. Живіт. Підтягнутий, гладкий.
 12. Хвіст. Купейний на ¼, товстий, по стандарту допускається не обрізаний.
 13. Лапи. Потужні, м’язисті, середньої довжини.
 14. Хода. Злегка розв’язана, біг з розмашистими рухами.
 15. Вовна. Коротка остевая, у кабелів жорстка, у сук м’яка, плюшева на дотик.
 16. Забарвлення. Темно-блакитний, чорний, сріблястий, червоний. Тигровий допускається при будь-якому домінуючому кольорі. За стандартом відбраковуються плямисті щенята. Припустимо кілька дрібних білих плям на пузі, лапах і грудях тварини.
 17. Зростання в загривку. Найбільші мастіно неаполітано досягають зростання від 65 до 75 см, суки дрібніше і виростають від 60 до 68 см.
 18. Вага тварини залежить від раціону і способу життя собаки. Активні і треновані тварини за стандартом важать до 70 кг, суки менше на 10 кг.

Характер породи

цуценята мастіно неаполітано фото і ціна

Серед особливостей породи яскраво виділяються наступні.

 1. Володіє хорошими сторожовими якостями і легко зможе захистити свою територію.
 2. Пес доброзичливий з усіма членами сім’ї, прив’язаний до господаря.
 3. Мастино грайливий в будь-якому віці, але не любить тривалі активні ігри.
 4. Підозрілий до сторонніх, але як тільки розуміє, що нежданий гість не зазіхає на його територію, втрачає до нього будь-який інтерес.
 5. Не переносить інших тварин в будинку, так як ревнує господаря. Може терпіти інших тварин, але в будь-який зручний момент проявляє до них агресію.
 6. Легко навчається порода, але до двох років намагається зайняти лідируючі позиції, тому не рекомендується заводити початківцям любителям.
 7. Мастино неаполитано має гарну пам’ять і запам’ятовує кривдників надовго, але не мстивий.
 8. Любить простір і не підходить для квартир маленькою площею. Собаці необхідно місце у вигляді невеликого заднього дворика, окремої галявини. при утриманні в квартирі собака потребує щоденного вигулі не менш трьох разів на день.
 9. Мастиф неаполитано агресивний, особливо якщо незнайомець буде проявляти агресію або робити різкі рухи. Чи захистить господаря в будь-якому випадку.
 10. Собака не відноситься до пустолайкі, тому голос подає в найрідкісніших випадках. Якщо господар відноситься до незнайомця благодушно, то собака втрачає будь-який інтерес до незнайомця.
 11. Стресостійка порода і спокійно ставитися до змін, різких звуків, шуму.
 12. Підходить як охоронно-сторожового пса, поводиря для людей з обмеженими можливостями і просто кращого друга.

Не підходить для утримання в вуличному вольєрі, якщо температура в зимовий час опускається нижче -10 градусів. Собака не має підшерстя і погано переносить морози і зайву вологість. У теплу пору року переважно зміст на вулиці.

Догляд за неаполітанським мастифом

Собака з множинними складками на шкірі потребує особливого догляду. Середня тривалість життя великої породи від 10 до 13 років. Але ці цифри значно скоротяться, а то й дотримуються правила догляду та утримання:

 • необхідно регулярно розганяти кров по шкірі тварини, це забезпечить харчування вовняному покриву і попередить розвиток екземи. Для цього виконується легкий масаж, за допомогою спеціальної силіконової щітки або жорсткої рукавиці. Масажуються всі частини тіла, крім морди;
 • після кожної прогулянки оглядаються подушечки лап тварини. Через розмашисто ходи собака часто травмує нігті і подушечки. В такому випадку, їх необхідно обробити антісептірующим розчином: перекисом водню, хлоргексидином;
 • через відсутність підшерстя і великої кількості складок, в літній час собаку необхідно перевірити на наявність шкірних паразитів. Кліщі та комарі розносять серцево-легеневий філяріоз. Перші ознаки захворювання: млявість, відмова від їжі. При підозрі на паразита варто негайно звернутися в клініку;
 • раз в тиждень вуха тварини очищаються за допомогою ватного диска і антисептика. У вуха закопуються спеціальні краплі для профілактики вушних кліщів;
 • мити собаку краще в теплу пору року. Раз на рік для миття вовни використовується м’який дитячий гіпоалергенний шампунь або будь-який спеціалізований. В інший час допускається ополіскування теплою водою лап і нижній частині черева. Після миття собака витирається м’яким бавовняним рушником. Часте миття призводить до зниження природного захисту у вигляді шкірного жиру;
 • раз на місяць кігті собаки зістригають спеціальним грумером. При стрижці кігтів не можна пошкодити м’яку живу тканину, інакше тварина може отримати зараження крові. Порожній кіготь тільки на самому кінчику, вище до лапи під платівкою кігтя жива тканина.

У будинку собаці виділяється окреме місце, де стелиться килимок. Також виділяється зона для прийому їжі, ставитися каганець з водою. Доступ до води у тварини не повинен обмежуватися в будь-який час.

Здоров’я вихованця

Цуценята мастіно неаполітано схильні до різних вірусних та бактеріальних захворювань. До трьох місяців необхідно провести першу вакцинацію від захворювань: лептоспірозу, гепатиту, чуми і парвовіроз. До року вихованцеві робиться додаткове щеплення від сказу. Вакцинацію проводять протягом усього життя тварини, один раз на рік. Краще прищеплювати тварина ранньою весною або в кінці зими.

Перед вакцинацією собаку необхідно обробити від внутрішніх і зовнішніх паразитів. Обробку здійснюють одним з препаратів: Діронет «Спот-Он» від Агроветзащіти (краплі на шкіру в районі холки), Альбен С (таблетки від глистів), Празіцід-Суспензія Плюс (суспензія для прийому всередину від глистів), Гельмімакс-20 (таблетована форма від 13 видів паразитів).

За фізіологічним особливостям порода схильна до захворювань:

 • серцево-легеневий філяріоз. Передається через комах;
 • заворот кишки. Зустрічається у собак старше п’яти років. Попередити допомагає відпочинок після прийому їжі, тварині не дозволяється бігати і грати в активні ігри.

Собака має хороший імунітет і більш рідко. Самий велика ймовірність заразитися вірусним захворюванням припадати на перший рік життя собаки.

Дресирування неаполітанського мастифа

Дресирувати цуценят починають з півтора місяців. Відразу після попадання в новий будинок, собаці підбирається кличка. Привчати до клички цуценя необхідно кожен день, коли собака почне відгукуватися, її необхідно хвалити.

До трьох місяців тварина навчається в домашніх умовах. Для тренувань вибираються базові команди: гуляти, до мене, фу. Ці команди знадобляться для подальшого навчання вихованця. З трьох місяців собака записується на основний курс дресирування (ОКД).

Під керівництвом досвідченого кінолога щеня навчиться:

 • ходити поруч;
 • почне розбиратися не тільки в голосових командах, але і в знаках рукою;
 • дізнається, що таке місце;
 • навчитися сидіти, лежати і стояти по команді;
 • приносити апорт і виконувати вправи на снарядах.

Якщо вихованець узятий для охоронної служби, То рекомендується пройти додатковий курс захисно-караульної служби (ЗКС). На тренуваннях собака навчиться захищати свого господаря, правильно знешкоджувати злочинців, охороняти особисті речі. На тренуваннях мастинів додатково дратують, щоб вони були більш агресивні до сторонніх.

Буде корисно:

 • клички для хлопчиків;
 • клички для дівчаток;
 • базові команди.

Годування

неаполітанський мастиф фото собаки

Від грудей цуценят віднімають в місячному віці. З тритижневого віку великих цуценят починають підгодовувати спеціальними молочними сумішами, які багаті вітамінами, кальцієм і залізом. З 1 до 3 місяців цуценя переводять спочатку на молочні каші на основі круп: кукурудзи, вівсянки. Каша дається порціями по 200 г через кожні 3 години. Поступово цуценя переводять на м’ясний пісний бульйон з додаванням крупи і м’яса. З 3 до 6 місяців кількість порцій скорочується до 4 в день, об’ємом не більше 500 м З 6 місяців до року тварина плавно переводять на дворазове харчування. Розмір порції 2-3 л.

У раціоні тваринного на натуральній їжі повинні бути присутніми продукти:

 • крупи – кукурудзяна, геркулес, гречка, рис;
 • овочі – все крім картоплі та цибулі;
 • кисломолочні продукти – сир, кефір, ряжанка;
 • яйця;
 • м’ясо та субпродукти пісних сортів – яловичина, телятина, індичка, кролятина;
 • морська риба.

У раціон тварини на натуральній їжі додаються вітаміни і мінерали. Ефективні такі види: Биоритм від Веда, Ексель від 8 in 1, Brevers Complex від Unitabs.

Простіше годувати собаку спеціальними кормами, до складу яких вже входять вітаміни і мінерали. Для породи підходять корми наступних марок: Belcando Junior Maxi, Royal Canin Maxi Adult 26, Acana Adult Large breed, Hill`s Canine Adult Advanced Fitness.

Як годувати собаку, Натуральним кормом, сухим або змішаним, вибирається індивідуально.

Відео


Фото мастіно неаполітано

На фото найпоширеніший забарвлення породи – чорний, з невеликими білими вкрапленнями на лапах.
чорний мастіно неаполітано фото

На фото тигрове забарвлення породи з домінуючим рудим, який надає собаці яскравості.
рудий неаполітанський мастиф
Незвично виглядає блакитне забарвлення, таких собак ще називають сріблястими.
блакитний мастіно наполетано фото

Відгуки заводчиків

Наталя: «Має оманливою зовнішністю. Страхітлива і велика морда з звисає шкірою може налякати будь-кого. Насправді пес добродушний і відданий своєму господареві.»

Єгор: «Відгуки про породу, як про охоронної і агресивної перебільшені. Мастиф неаполитано добрий пес, але дуже ревнивий. Ні за що не стане ділити свого господаря з іншими тваринами. Не рекомендується заводити разом з кішками або дрібними собачками.»

Ольга: «Неаполітанський мастиф тільки на перший погляд ледачий і розмірений. Собака любить активні ігри та довготривалі прогулянки на свіжому повітрі. У маленькому приміщення собаці буде тісно, ​​і щеня починає хворіти.»

Ціна на цуценя

Скільки коштує щеня мастіно залежить від наступних факторів:

 • наявність документів. Цуценята з родоводом коштують на 50-70% дорожче;
 • наявність батьків медалістів. Цуценята від елітних медалістів стоять на порядок вище;
 • забарвлення. Цуценята сірого і червоного забарвлення коштують дорожче звичних чорних.

Щеня з родоводом зможе брати участь у виставках і підходить для подальшого розведення. Собака без родоводу буде тільки відмінним другом.

Середня ціна на цуценя з простою родоводу в Україні від 13 700 грн.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Required fields are marked *.