Німецька вівчарка

 • від

Німецька вівчарка – легендарна порода, з якої знайомі всі. Надійні, віддані, розумні, впевнені і безстрашні пси вважаються найкращими охоронцями, сторожами і охоронцями. Собак використовують на різних службах, про них знімають фільми і розповідають неймовірні історії.
Спробуємо розібратися, чи дійсно так хороша німецька вівчарка. Дізнаємося який до них потрібен підхід, як виглядає, як утримувати і доглядати за породою. Відповімо на найпоширеніші питання про собак Все, що вам потрібно знати про породу німецька вівчарка – в нашій статті.

характеристики породи

 1. Прихильність до сім’ї. Собаки прагнуть стати найкращими і улюбленими у свого господаря і його сім’ї. Їх відданість не має кордонів. Вони люблять всіх членів сімейства, піклуються і охороняють всіх, кого вважають своїми. Собаки виступають в ролі надійного охоронця, але разом з тим, готові бути компаньйонами. Розлуку зі своєю сім’єю переносять болісно.
 2. Ставлення до дітей. Собаки неймовірно ніжні до дітей. Вони з задоволенням складуть компанію маленьким членам родини, будуть охороняти їх. Єдине, від чого варто застерегти – не варто заводити маленького цуценя вівчарки, якщо в будинку дитина молодше трирічного віку. Складно буде встежити за двома дітьми! До того ж, більш старшій дитині можна частково доручити догляд за вихованцем.
 3. Ставлення до чужинців. Вихована собака з хорошою соціалізацією ніколи не кинеться на незнайомця без команди хазяїна. Собаки зустрічатимуть гостей будинку, яким радий господар, привітно. Але, незваним гостям може бути непереливки!
 4. Охоронні якості. Німецька вівчарка – ідеальний охоронець. У них в крові закладена турбота і охорона своєї сім’ї (зграї). Собака ні на хвилину не випускає з поля зору свого господаря. І не важливо, лежить вона у його ніг, або знаходиться десь на віддалі. Собака слідкує і охороняє постійно. Немає нічого більш зворушливого, ніж спостерігати, як вівчарка охороняє сон немовляти в колясці або ліжечку. Однак не щастить тому незнайомцю, який вирішить підійти до сплячого малюкові.
 5. Сторожові якості. Грамотно вимуштрувані пес породи німецька вівчарка – кращий сторож. Єдине, що повинен господар – це з раннього віку правильно виховувати і професійно дресирувати собаку. Вона не повинна брати нічого у незнайомців, підбирати їжу з землі, щоб зловмисники не могли її отруїти. А з охороною будинку собака впорається самостійно – сторожовий інстинкт закладений в німецьку вівчарку на генетичному рівні.
 6. Випадання вовни. Німці дуже сильно линяють! Дійсно, сильно. Якщо ви вибрали цю породу, доведеться змиритися з величезною кількістю вовни на ваших речах, меблів і килимових покриттях. Полегшити проблему може регулярне вичісування шерсті.
 7. Загальне здоров’я. Порода міцна і відносно здорова. Але, як і інші породи, є схильність до ряду генетичних патологій. Детальніше про цю характеристиці читайте нижче в підрозділі «Здоров’я».
 8. Грайливість. Собаки грайливі. У деяких особин і в дорослому віці зберігається підліткова грайливість. Собаки постійно просять господаря пограти з ними, приносять улюблену іграшку.
 9. Схильність до дресирування. І знову найвищий бал! Високий інтелект і відмінна здатність до навчання зробили свою справу – собака прекрасно піддається дресируванню. Завдяки цій якості, німецькі вівчарки працюють поруч з людиною в багатьох сферах: охоронно-вартової служби, наркоконтролі, митному огляді, в поліції, поводирями сліпих людей. Але, недосвідченим собаковладельцев краще відмовитися від такої собаки або дізнатися, як дресирувати цуценят у професіоналів. У дресурі німців потрібен планомірний, грамотний і професійний підхід.

Історія походження породи німецька вівчарка

Як випливає з назви – німецька вівчарка була виведена в Німеччині на рубежі XIX – XX століть. Порода піддавалася суворому відбору і спочатку виводилася як пастуша. Заводчики хотіли вивести універсальну службову породу.

У Великобританії німецьких вівчарок іноді називають ельзаське, пов’язано це з тим, що після Першої світової війни любителі породи хотіли захистити собаку від антинімецьких настроїв. Стандарт породи затверджений в 1899 році.

Опис породи німецька вівчарка

Німецька вівчарка – це добре складена собака, потужна, м’язиста з міцним кістяком і злегка розтягнутим корпусом. Порода – робоча, без роботи собаки не можуть прожити і дня; фізично активна і витривала; зі стійкою психікою і відмінними розумовими характеристиками.

стандарт породи

За німецькому стандарту породи FCI

 • Статура. Пропорційне, мускулисте тіло.
 • спина. Пряма з безперервною лінією верху. Міцний круп злегка нахилений. М’язиста.
 • кінцівки. Передні – ідеально прямі і паралельні. Задні – паралельні, в стійці відставлені назад.
 • лапи. Округлі, сводістие. Міцні темні подушечки.
 • хода. Рись.
 • груди. Широка з яскраво вираженою передньою частиною.
 • шия. М’язиста і сильна.
 • голова. Суха, клиноподібна, пропорційна.
 • череп. Довжина черепа порівнянна з його шириною.
 • лоб. Без лобової борозенки. Округлої форми.
 • ніс. З чорної мочкою.
 • губи. Темні, щільно прилягають, сухі.
 • щелепи. Сильно розвинені.
 • зуби. Ножиці прямий прикус. Зуби – міцні (42).
 • вуха. Прямі. Стоячі. Паралельно розташовані в вертикальному напрямку.
 • очі. Розкосі мигдалеподібної форми. Темні.
 • хвіст. Довжина – до скакального суглоба. Спадаючої дугоподібної форми. У збудженому стані не повинен підніматися вище лінії спини.
 • шерсть. Два різновиди: остевой шерсть з підшерстям (короткошерста) і довга остевая шерсть з підшерстям (довгошерста).
 • забарвлення. Чорний, занурені-сірий, занурені-рудий. Чорно-рудий, чорно-жовтий, чорно-сірий. Біла вівчарка – породний шлюб.
 • Зростання в загривку. Пси – 60-65 см. Суки – 55-60 см.
 • вага. Пси – 30-40 кг. Суки – 22-32 кг.
 • скільки живуть. Середня тривалість життя – 12-15 років.

характер породи

Зразковий представник породи німецька вівчарка – безстрашний і впевнений в собі пес. Насторожене ставлення до чужих і уважне – до тих, кого собаки вважають «своїми» у них в крові. При грамотній соціалізації та професійної дресирування собаки можуть стати ідеальними захисниками і сторожами.

Собаки потребують постійної роботи. Вони швидко вчаться і можуть виконувати різноманітні завдання господаря. Вартувати, носити речі, допомагати по дому, виконувати трюки і функції охоронця. Необхідно постійно ставити перед вихованцем різноманітні завдання – це сприяє їх хорошому фізичному і психічному стану.

Темперамент у вівчарок веселий і грайливий. Вони з задоволенням грають з дітьми, можуть супроводжувати господаря під час тривалих подорожей і прогулянок. Спортсменам собаки складуть компанію під час пробіжок, велопрогулянок і активних ігор на свіжому повітрі.

До іншим домашнім вихованцям великі і сильні пси відносяться терпимо. Це відноситься і до кішок. Якщо щеня німецької вівчарки росте поруч з кішкою, він швидко розуміє, що вона в будинку головна і поступається їй пальму першості. Вони можуть навіть стати кращими друзями.

Вівчарки надзвичайно розумні. Це якість успішно застосовується під час підготовки службових собак. Німці використовуються для несення вартової і військової служби. Собаки працюють на митниці, в наркоконтролі, використовуються в терапевтичних цілях. Перші собаки-поводирі – це теж німецька вівчарка.

Відданість – ще одна характеристика, про яку необхідно згадати. Собаки виявляють безмежну прихильність і відданість своїй родині. Вони ласкаві і чуйні до кожного члена сім’ї, вважають їх своєю зграєю, яку необхідно оберігати і захищати від зловмисників. За господаря готові віддати життя. Головний кошмар німця – стати непотрібним своєї «зграї» (сім’ї). Не гаючись кидаються назустріч небезпеці. Потребують людської уваги і нудьгують в розлуці.

Догляд та утримання

Німецька вівчарка невибаглива – вона прекрасно уживається в будь-яких умовах. Для її змісту підійде і будинок, і міська квартира. Собаки добре переносять несприятливі погодні умови, тому вольєрний тип змісту їм також підходить. Звичайно, власний будинок – це ідеальне місце для німця. У міській квартирі невеликого розміру можливий ризик розвитку гіподинамії.

Особливості утримання в міській квартирі

 • собакам, особливо цуценятам, необхідне сонячне світло – не зашторювати щільно вікна;
 • для лежанки підійде щільний матрацик, його потрібно розташувати так, щоб собака могла спостерігати за всім, що відбувається навколо;
 • слизькі покриття для підлоги (ламінат, лінолеум, кахель) погано впливають на постав собаки і можуть стати причинами травм при активних іграх;
 • не повинно бути в зоні досяжності вихованця – електричної проводки, дорогих речей, небезпечних речовин і предметів, якими можна поранитися.

Головне, про що необхідно пам’ятати заводячи представника цієї породи – вівчарки діяльні і дуже активні собаки. Їх необхідно навантажувати роботою, багато і активно вигулювати. Залишаючи собаку одну, не забудьте дати їй велику кістку або міцну жувальну іграшку. Занудьгувати собака, надовго залишена на самоті, може сама знайти собі заняття. Не впевнені, що вам сподобається постійний гавкіт, підкоп під парканом, згризені ніжки столів і розірвана взуття.

Господар німця повинен бути готовий до постійних тренувань розуму і тіла свого великого, розумного і активного пса. Дресирування в кінологічному клубі, робота на собачій майданчику, багатогодинні прогулянки, біг, аджилити, фрісбі – собака повинна бути постійно зайнята. Собаки швидко розуміють, що від них хочуть – німців можна навчити допомагати по дому: охороняти сон дитини, приносити тапочки і газету, носити сумки з магазину.

Основні правила догляду

 1. Два рази на тиждень шерсть собаки необхідно вичісувати пуходеркой. У період линьки цю процедуру повторюють щодня. Вівчарки сильно линяють.
 2. Часте купання погано впливає на натуральну захисну мастило вовняного покриву вівчарки. Купають собак при сильних забрудненнях, намагаючись уникати агресивних миючих засобів.
 3. Вуха німця щотижня прочищають сухим спонжем. Необхідно регулярно оглядати їх на предмет запалення.
 4. Кігті підстригають секатором тільки цуценятам. У дорослих собак вони сточуються природним чином.
 5. Для очищення зубів необхідні спеціальні кістки, що продаються у ветеринарних аптеках і зоомагазинах.
 6. Протиблошині і антигельмінтну обробку проводять регулярно. Для захисту від кліщів весняно-осінній період потрібно використовувати антипаразитарні засоби і нашийники.
 7. Німецьких вівчарок прищеплюють за встановленою ветеринаром схемою. Тварин, які проживають за містом, додатково роблять щеплення від лишаю.
 8. Очі не потребують особливої ​​обробці. Необхідно їх регулярно оглядати. У разі підвищеної сльозоточивості і почервоніння, потрібно звертатися до ветеринара.

Здоров’я німецької вівчарки

Порода вважається відносно здоровою – при достатніх фізичних навантаженнях собаки можуть прожити до 15 років. Однак не існує собак зі 100% здоров’ям. Генетичні патології притаманні всім породам, вівчарки не стали винятком.

Вибираючи цуценя, потрібно уважно вивчити документи його батьків і зажадати у заводчиків результати медичних і генетичних тестів на малюка.

Генетичні патології німецьких вівчарок

Найчастіше зустрічаються:

 1. Дисплазія кульшового суглоба. Заводчики постійно працюють над зниженням відсотка цього генетичного дефекту.
 2. Дегенеративна мієлопатія. Повільно прогресуюча патологія розвитку спинного мозку. Призводить до паралічу задніх кінцівок.
 3. Хвороби серця. Шуми, патології розвитку клапана.
 4. Епілепсія.
 5. Проблеми з зором.
 6. Аутоімунні захворювання.
 7. Заворот шлунка.

Важливо!

Темперамент собаки теж успадковується. Агресивна, дуже невпевнена і неврівноважена собака можуть становити небезпеку для оточуючих. Вимагайте у заводчиків результати тестів на темперамент батьків.

дресирування

Німці – ідеальні собаки для дресирування. Але, в невмілих руках собак можна зіпсувати. Собаки розумні і хитрі, якщо господар не зміг поставити себе на місце вожака, а це перше, що потрібно зробити, вівчарка буде намагатися обдурити дресирувальника. Необхідний грамотний, постійний і поетапний підхід.

Собаки мають гарну пам’ять, витривалістю і кмітливістю. Швидко запам’ятовують команди і охоче їх виконують. Вівчарки сприймають дресирування і виконання команд своєю роботою. Тому ставляться дуже відповідально до цього заняття. Робота для вівчарок – це все!

Дресирувати собак потрібно в формі гри. За слухняність – активно заохочувати, при непослуху – стримувати негативні емоції. Силові методи, крик, різкі рухи і тілесні покарання – неприпустимі! Всі команди вимовляються чітко. Інтонація голосу для заохочення і покарання повинні кардинально відрізнятися – собака повинна розуміти лають її або хвалять.

Виховання цуценяти проводять весь період дорослішання (до 10-12 місяців). В ідеалі – дресирувати німців повинен одна людина, найкраще, щоб це робив професіонал. Якщо господар хоче сам виховати і навчити свого вихованця, йому допоможуть спеціальні курси дресирувальників.

годування

Заводчики німецьких вівчарок практикують два види вигодовування: натуральне, основу якого складає свіже м’ясо і годування готовими (промисловими) кормами. Марно сперечатися про те, який тип краще. У кожного раціону є свої прихильники і противники. Обидва допускаються ветеринарами. Кожен господар повинен сам вирішити чим годувати цуценя.

Правила, що діють для всіх типів харчування:

 • дорослим собакам необхідно два прийоми їжі в день;
 • годувати потрібно через 15-20 хвилин після прогулянки;
 • обсяг порції залежить від ваги, віку, активності, швидкості метаболізму і фізіологічного стану собаки;
 • корм повинен бути якісним, від цього залежить здоров’я і тривалість життя вихованця;
 • голодування і перегодовування – не припустимі;
 • прийоми їжі повинні проводитися у встановлені години, в проміжках корм забирається;
 • свіжа питна вода повинна бути в цілодобовому вільному доступі.

натуральне вигодовування

Добовий раціон собаки повинен складатися зі свіжого м’яса, м’ясних субпродуктів, овочів, кисломолочних продуктів, вітамінів і мінералів. Допускається вводити в раціон сирі перепелині яйця і курячі у вигляді омлету, кілька разів на тиждень морську відварну рибу без кісток.

М’ясо становить основу раціону. Його дають в свіжому вигляді, попередньо піддаючи глибокому заморожуванню для знищення паразитів. При подачі – ріжуть на дрібні шматки і обдають окропом. Жирні сорти м’яса не підходять для вигодовування собак, потрібно вибирати дієтичні: індичка, кролик, курка.

Господарі німецьких вівчарок використовують крупи в меню вихованців. Насправді, можна обійтися і без цієї складової – це не заборонений продукт, але не найкорисніший. З круп потрібно вибирати гречку і рис (краще бурий).

готові корми

Вигодовування готовими кормами простіше і зручніше для собаковладельцев. Це непогана альтернатива якісним натуральним кормів. Головне правило – в одне годування можна змішувати сухі і вологі промислові корми, а також давати готову корм одночасно з натуральними продуктами. Для перетравлення різних видів їжі у собак виділяються різний шлунковий секрет. Змішуючи, можна порушити травлення вихованця.

Добова норма корму розраховується відповідно до рекомендацій виробника на упаковці. В середньому дорослому активної собаці потрібно 600-750 гр. Малорухомої собаці достатньо 500 гр.

Великий активної собаці необхідний якісний, збалансований корм з достатньою для потреб такої собаки калорійністю. Найкраще підходять марки з класом «супер-преміум» і «холістік».

Кращі готові корми для вівчарок:

 1. Acana Heritage Adult Large Breed Grain-Free, Канада, холістік – високоякісна формула складається з 8 видів тваринного білка. У складі корму свіже м’ясо птиці, риба та яйця – це забезпечує необхідний набір амінокислот. Як натурального джерела колагену, хондроїтину і глюкозаміну використовуються свіжі курячі хрящі. Білки – 31%, жири – 15%. Не містить злаки. Для зміцнення імунітету додані бурі водорості. Чорниця і журавлина – натуральні антиоксиданти. Формула збагачена лікарськими рослинами і приправами;
 2. Grandorf Adult Maxi Lamb & Rice, Бельгія, холістік – спеціальна формула для великих порід собак. Протеїн – 25%, жири – 15%. У формулі використовується свіже та дегідратоване м’ясо ягняти і індички (60%). Злаки представляє якісний інгредієнт – бурий рис. Корм збагачений вітамінами, мінералами, Омега-3, Омега-6. Містить хондроїтин і глюкозамін для здоров’я суглобів;
 3. Eukanuba Breed Specific Dry Dog Food For German Shepherd Chicken, Нідерланди, супер-преміум – повноцінний сухий корм для німецьких вівчарок. Спеціалізована формула містить оптимальний рівень L-карнітину для природного спалювання жирів. М’ясні інгредієнти представляють м’ясо курки та індички. ;
 4. Advance German Shepherd Adult, Іспанія, супер-преміум – спеціалізована породна формула для німецьких вівчарок. Розмір гранул адаптований під щелепи породи. Основні інгредієнти – рис і індичка. Містить: глюкозамін, хондроїтин, біотин, Омега-3, Омега-6, зелений чай (антиоксидант), цинк і активні імуноглобуліни;
 5. Royal Canin German Shepherd Adult, Франция, супер-премиум – сухой породный корм для взрослых собак. Оптимальное содержание веществ способствует поддержанию здоровья собаки. Размер и текстура гранул адаптированы под челюсти овчарок.

Відео

фото

Черная немецкая овчарка

Редкий представитель породы чисто черного цвета. Шерсть равномерно окрашена, без подпалин и вкраплений.

Зонарно-серая

Характерная черная маска. Основной цвет шерсти серый. Спина с затемнением.

Зонарно-рыжая

Основной цвет рыжий. На спине затемнения. Выразительная черная маска на морде.

Черно-желтая

Красивое сочетание черного и желтого цветов. Желтый цвет может быть разной интенсивности.

Черно-рыжая (чепрачная)

Самый распространенный окрас. Черная спина плавно переходит в рыжий низ. Выразительная темная маска на морде.

часті питання

Хочу завести немецкую овчарку, но говорят, что это опасная собака. Так ли это?

Овчарка идеальный сторож, охранник и телохранитель. Хозяин для нее – это все. Собака представляет опасность для любого чужака, который неадекватно себя ведет. Брать такое животное – большая ответственность. Если собаке покажется, что ее хозяину угрожает опасность, она незамедлительно нападет на чужака.

Ребенок просит подарить ему немецкую овчарку на 14-летие. Хочет сам с ней заниматься, справится ли?

Нет, не берите на себя такую ответственность. Овчарка будет воспринимать ребенка своим щенком и всячески защищать. Протянутую для приветствия руку школьного товарища, собака может счесть угрозой. Без участия родителей или кинолога ребенок не справится.

Как выбрать щенка немецкой овчарки?

Советовать сложно. Главное, на что нужно обращать внимание: узнать репутацию питомника, попросить документы родителей, узнать их титулы, поинтересоваться количеством щенков в вязке (чем меньше, тем они крепче), осмотреть телосложение щенков и их родителей.

Насколько сложно ухаживать за немецкой овчаркой?

Если вам не страшны ежедневные активные прогулки на свежем воздухе с активным физическим тренингом, занятиями на собачьей площадке. Если вы не боитесь больших объемов линяющей шерсти и готовы кормить собаку самыми лучшими кормами или свежим мясом, то ухаживать несложно.

Сильно ли лезет шерсть у НО при линьке?

Овчарки очень сильно линяют, особенно это проблематично весной. Придется постоянно вычесывать шерсть. Делать это нужно на регулярной основе во время сезона линьки и вне его.

С какого возраста можно начинать дрессировку щенков немца?

Кинологи рекомендуют начинать обучение командам базового курса с трехмесячного возраста. Более ранняя дрессировка может не дать необходимого результата.

Взяли НО из приюта. Ей 2,5 года. Собака очень активная, всегда на взводе, нормально ли это?

Если у Вас породистая овчарка, то она такая и должна быть. Это показатель ее здоровья. Другое дело, что вам нужно устраивать с ней активный многочасовой моцион на улице, учить послушанию и рабочим командам, выводить на площадку. Собаке необходима физическая активность и работа.

Меня смущает рыжий цвет шерсти моего пса. Может мне продали не чистокровную собаку?

Нет, это не должно Вас смущать, если спинка у животного черная. Встречаются собаки зонарно-рыжие, палевые и чепрачный окрас.

Мы брали пса НО для охраны загородного дома. Ему уже 5 месяцев, но он ни на кого не лает?

Что Вы хотите от ребенка? Конечно, в 5 месяцев щенок немецкой овчарки уже достаточно большой, но это ребенок. Ждите, когда он подрастет и повзрослеет. Привыкнет к членам семьи. Научится различать своих и чужих. Дрессировать для защиты овчарок начинают только в 1 год, когда психика собаки полностью сформируется. Если вам нужен пустолайка – надо было брать дворняжку. А охранника должен дрессировать специалист.

Можно ли содержать немца в квартире?

Если хочется, то можно. При условии, что Вы сможете организовать собаке достаточные физические нагрузки и регулярные активные прогулки. А сами готовы постоянно пылесосить диваны, ковры и кресла – от собаки будет много шерсти.

В каком возрасте у НО встают уши?

Обычно это происходит в полгода. Если уши не встали до этого возраста, то скорее всего проблема в не очень хороших генах.

Подходит ли для породы исключительно уличное содержание?

Так. При выполнении следующих условий:

 • территория двора должна быть обнесена высоким глухим забором;
 • вольер должен быть с крышей;
 • у собаки должна быть утепленная будка на деревянном настиле.

Можно ли заводить НО в дом, в котором живут другие питомцы?

Завести можно. Но, знайте, что потребуется потрудиться над социализацией собаки. Она может начать защищать ваших детей и вас от других домашних животных.

Сколько нужно выгуливать НО?

Смотря сколько собаке лет. Взрослых – в идеале 1-2 часа. До года – 2-3 раза по 45-50 мин. Малышей (до 6 мес) – по 15 минут, неограниченное число раз в день.

Нужна ли овчаркам одежда на зиму?

Нет, в одежде нет необходимости. А вот игрушки – нужны. Много. Разные. Из прочного латекса или литой резины.

Бывают ли агрессивные немецкие овчарки?

Агрессия – брак породы. Собаки не агрессивны, они недоверчивы и подозрительны к чужакам. Это – нормально!

Может ли овчарка завалить волка?

Да, в СМИ мелькают такие материалы. Но, скорее всего это вымысел. Овчарка – не охотник. Одна собака с волком не справится. Когда говорят о таких случаях, скорее всего речь идет о кавказских овчарках – те намного крупнее и сильнее НО.

Какие у породы есть плюсы и минусы?

плюси:

 • высокий интеллект и обучаемость;
 • бесконфликтность;
 • неприхотливость в еде и условиям содержания;
 • преданность;
 • общительность и открытость;
 • активность и энергичность;
 • идеальные охранные характеристики.

мінуси:

 • сильно линяют, имеют характерный запах;
 • шумные: шумно едят, дышат и ложатся;
 • не подходят новичкам, нужен опыт в воспитании;
 • необходимо пространство для содержания собаки и ежедневные активные многочасовые прогулки;
 • могут проявлять излишнюю агрессию к чужакам, защищая дом и хозяина.

Какие клички подходят немцам?

Первое, что всем приходит на ум – Рекс. Но, выбор достаточно шире. Большой список кличек можно посмотреть тут.

Кому подходит порода

 1. Людям, ведущим активный образ жизни. Овчарке нужны физические нагрузки и постоянная работа. Она составит компанию туристам, путешественникам и любителям велопрогулок и пробежек.
 2. Уравновешенным людям, в качестве охранника и сторожа. Нервные типы с такой собакой не справятся, а если и справятся, то сломают психику собаки.
 3. Владельцам больших апартаментов и загородных домов. Собакам необходимо много пространства. В идеале должен быть большой собственный двор с высоким забором.

Кому порода не подходит

 1. Пенсионерам. Пожилым людям будет сложно соответствовать активности питомца.
 2. Ленивым малоподвижным людям. Для таких хозяев могут подойти французские бульдоги і чихуахуа, с которыми не обязательно много и подолгу гулять.
 3. Безответственным людям, которые не готовы дрессировать и воспитывать собаку. Собаку, у которой идеально развиты сторожевые и охранные качества, необходимо грамотно дрессировать. Хозяин должен понимать, что овчарки не рождаются с командами в голове и их инстинктами должен научиться управлять человек. А это ежедневный планомерный труд!

Відгуки власників

Владлен: «Хочу предостеречь тех, кто только задумывается завести собаку немецкая овчарка. Порода не так романтична, как показывают в фильмах про комиссара Рекса. Собаки носят грязь в дом, сильно пахнут, ужасно линяют, по всему дому разбрасывают обгрызенные кости и могут неаккуратно есть и пить. Если это вас не остановит, то берите овчарку! У меня уже второй пес этой породы, я просто обожаю немцев. Они умны, самоотверженны и преданны. Но выбор этой породы должен быть осознанным и обдуманным шагом».

Анатолий: «Для владельцев частных домов немецкая овчарка может стать идеальной породой. Они прекрасные охранники и компаньоны. У собак идеальная генетическая память на команды, но их нужно профессионально дрессировать. Без дрессировки с немцами жить не получится. Собаку необходимо научить слушаться хозяина, не подбирать еду с земли, не нападать без команды. Еще им нужен простор и многочасовые активные выгулы».

Олена: «Когда мы завели собаку, долго думали, как назвать щенка. Остановились на Мэри. В честь Мэри Поппинс, известной няни. Наша Мэри – прекрасная нянька. Ей уже 10 лет. Все дети выросли рядом с ней. Каждого она опекала и охраняла, как своего ребенка. Умнейшее существо. Иногда мне кажется, что она умнее человека. В нее влюблены все соседи. Собака выдержанная, ласковая и очень общительная. С удовольствием играет с нашими детьми и их друзьями. Охраняет их всех. Чужаков не подпускает к детям. Реагирует на неадекватное поведение незнакомцев».

Скільки коштує щеня

На стоимость щенков влияет несколько факторов:

 • титулы родителей;
 • место расположения питомника;
 • где проходила вязка.

В Украине щенки немецкой овчарки стоят от 5 000 до 16 000 грн.

Де купити цуценя

Україна

Питомники:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *